MMD 2014. gada MARTA numura (2014/03) SATURS

♦ Redaktora sleja: par medniekiem - "cūku mēra situācijas" ķīlniekiem

♦ Izstāde "Jagd & Hund" šogad - reportāža no Dortmundes

♦ Zeltainais. Medījot un domājot - par zeltainajiem šakāļiem Latvijā

♦ Šāviena puzle jeb Ieskats iekšējā ballistikā - medību ieroči

Mednieks lodi pārsvarā redz tikai "miera stāvoklī" esošu – patronā un pēc trāpījuma mērķī. Taču šaušanas laikā no brīža, kad lode sāk kustēties, līdz brīdim, kad tā apstājas, notiek visādas interesantas lietas. Šīs lietas tad arī veido apakšvirsrakstā minēto šāviena "trīsvienību" jeb katra šāviena neizbēgamu iedalījumu trijās lielās daļās. Šoreiz aplūkosim pirmo "trīsvienības" daļu – šāviena iekšējo ballistiku, par piemēru izklāstam ņemot vītņstobra ieroci. Te, protams, jāpiebilst, ka šāviena ballistika ir ļoti pamatīgi pētīta, par to sarakstīts daudz biezu grāmatu, un žurnālrakstā iespējams sniegt vien salīdzinoši nelielu ieskatu tēmā.

♦ Uz vāverēm Altajā - ceļojums

♦ Simtiņam klātesot - MMD konkurss 

♦ Pa pēdām! - mežacūku medības, pa pēdām ejot

Uldis Macats: "Manuprāt, dzīvnieka izsekošana pa pēdām ir visdemokrātiskākais medību veids, raugoties no dzīvnieka pozīcijām. Mūsdienās gaides medības lielākoties beidzas medniekam labvēlīgi, dzinējmedībās veiksme uzsmaida apmēram pusē gadījumu, bet, izsekojot dzīvnieku pa pēdām, tam ir nesalīdzināmi lielākas iespējas viltībā pārspēt mednieku. Šeit vienīgā mednieka priekšrocība ir ierocis. Un gandrīz nekas vairāk..."

 

 

♦ Ekonomiski un ērti - MMD konkurss

♦ Divi cūku mēri apdraud Latvijas mežacūkas. 2. daļa. Āfrikas cūku mēris

 

 

 

 

 

 

 

 

♦ Cūkas. Mēris. It kā hronika

♦ Kurš kuru? - Ingmāra Līdakas jaunās grāmatas fragments

♦ Liecības. Mežacūka - dzīvnieku atstātās liecības dabā

♦ Šādi medīt noteikti ir ērtāk! - GPS ierīces medniekiem

Šis bija viens no pagājušā gada nogalē izteiktajiem lasītāja novēlējumiem. Edgara no Kurzemes ziemeļu gala žurnālam sūtītajā tālruņa īsziņā līdz ar apsveikumu MMD divdesmit gadu jubilejā bija rakstīts: "(..) ja esat sākuši rakstīt par suņu pazušanu, lūdzu, uzrakstiet arī par raidītājiem, kas tiek izmantoti medībās!" Nu, kad žurnāla lappusēs atkal pievēršamies "suņu pazušanai", laiks novēlējumu īstenot. Bet – kā?... "Labāk vienreiz redzēt, nekā desmitreiz dzirdēt,"nospriedām un devāmies ciemos pie medniekiem, kas suņu GPS izsekošanas ierīces medībās izmanto nu jau vairākus gadus.

♦ Tev nebūs zagt! Bet zog... - par medību suņu zagšanas gadījumiem

Īsts razbainieku stāsts stāstāms Normundam Salmiņam: "Man četrus pieaugušus suņus un divus kucēnus nozaga 2009. gada 23. decembrī – pa nakti no iežogojuma mājās Jelgavā. Nozaga visus mājās esošos suņus, izņemot vienu kucīti, kura bija vai nu paslēpusies, vai izmukusi, vai arī nedevās zagļiem rokās. Uzreiz bija skaidrs, ka suņus nozaga zinātāji, kuri bija situāciju izpētījuši."

♦ LMKMKA pasākumu kalendārs 2014. gadam

♦ LMKA 2014. gada darba semināru plāns

♦ Zāles pret tuvredzību – "Shot Show 2014" - reportāža no Lasvegasas

Ķēķa masts - īpaši izdevīgas atlaides (30%!!!) "Alpenheat" produkcijai

♦ Kāda ziema, tāda attieksme - MMD konkurss

♦ Tiekamies Ķīpsalā! - par medību izstādi Latvijā

 
 
 

Pieraksties jaunumiem