MMD 2014. gada MAIJA numura (2014/05) saturs

Redaktora sleja: klāt "MMD Kausi 2014"!

"IWA 2014". Stobri. Ievads un spilgtākās iezīmes

MMD lasītāju privilēģija – ik gadu gūt pamatīgu nevis virspusēju ieskatu vienā no pasaules lielākajām ieroču un medību aprīkojuma izstādēm. Šajā žurnāla laidienā – pamatīgs ieskats (četri raksti!) tais IWA stendos, kur greznojās ieroči. MMD speciālkorespondents Ilgvars Zihmanis no milzīgā piedāvājuma atlasījis ievērojamākos jaunumus, bet kopumā uzsver šādas šāgada ieročbūves tendences:

  • klasikas atsvaidzināšana;
  • "taisnie aizslēgi";
  • elektronikas ieviešanās;
  • arī (un joprojām) mazcenas ieroči un militārais stils.

Par visu to – minētajos četros rakstos šā MMD numura lappusēs. Īsi un konspektīvi, lai lasītājs iegūtu maksimāli daudz jaunu iespaidu un informācijas, ko noglabāt savā privilēģiju bagāžā...

 

♦  Diskusija. Medniecība Latvijā – gribēta vai pieciesta?

28. martā Ķīpsalā, izstādes "Medības 2014" ietvaros, žurnāls MMD sadarbībā ar Latvijas Mednieku savienību rīkoja diskusiju, kurā piedalījās ar medībām saistīto valsts institūciju un nevalstisko organizāciju vadītāji. Diskusijā izskanēja, mūsuprāt, daudzi zīmīgi viedokļi, kuru saturu medniekiem noteikti derētu uzzināt un iegaumēt. Tādēļ šajā MMD numurā sākam publicēt diskusijas materiālus, kā pirmajiem "vārdu dodot" zemkopības ministram Jānim Dūklavam un Saeimas deputātam Ingmāram Līdakam. Publicējam arī MMD galvenā redaktora Didža Pakalna uzrunu, kas, šķiet, piešķīla uguni turpmākajai sarunai.

 

 

 

 

 

 

♦  Gada balva medniecībā. Beidzot – piesaki kandidātu!

Ar lamatām (II) – Mārča Mūrnieka bebru lamatošanas neklātienes praktikums. 

"IWA 2014". Stobri. "Steyr-Mannlicher" ar īpašu piedāvājumu svin savu 150. jubileju!

Kas nepieciešams stirnas veselībai?

Pateicoties Latvijas Medību saimniecības attīstības fonda atbalstam tapis tulkojums no čehu medībžurnāla "Mysliviost" lappusēm.

Raksta autors Brno Gregora Mendeļa universitātes Lauksaimniecības fakultātes Dzīvnieku ēdināšanas un lopbarības ražošanas katedras profesors Jirži Zelenka atklāj daudzas interesantas – un, galvenais, plašām Latvijas mednieksabiedrības aprindām nezināmas! – nianses par stirnas uztura īpatnībām, kas ļauj ar citām acīm palūkoties uz stirnu piebarošanu mūsu medību saimniecībās.

♦  "IWA 2014". Stobri. Diži nosaukumi, sīki jaunumi

Trakumsērgas ērai Latvijā redzams gals

Cilvēki kā trakumsērgas upuri

Skan gandrīz vai neticami – mūsu kaimiņzemē Krievijā laikposmā no 2007. līdz 2011. gadam konstatēti 67 cilvēku saslimšanas – tātad nāves!!! – gadījumi no trakumsērgas, vidēji – 13 cilvēku gadā.

MMD lappusēs publicēti gan apjomīga pētījuma dati, gan šokējoši piemēri par šīs sērgas slepkavniecisko iedabu. Savukārt Latvijā trakumsērga šķiet jau pavisam izskausta (skat. iepriekšējo rakstu šai saturā)...

Apvidus mašīna "KIOTI UTV Mechron 2210"

Sumbru zāle – stāsts par augu, kas ir slavenā dzēriena "Zubrovka" tapšanas pamatā 

Liecības. Āpsis

Briežu bullis drillings – iz stāstu un bilžu konkursa apcirkņiem

"IWA 2014". Stobri. Turki, vācieši un itāļi – iedvesmošanās

Ekosaimniecība, briežu dārzs, medības...

Doma aizbraukt pie Edmunda Juškevica uz Veckārķiem brieda jau sen. Nu pārāk bieži tie mūsu un viņa ceļi sāka krustoties!

Visu jomu un lietu, kurās Edmunds darbojas, nosaukšana vien prasītu krietnu laiciņu, taču brīdī, kad MMD kalendārā medniekiem parādījās viņa piedāvājums papildināt jebkuru medību saimniecību ar elites klases staltbriežiem, mūsu "vadzis lūza" un nolēmām – jābrauc!...

 

 

Buku laiks tuvojas – stāstu un bilžu konkurss

Ar citu optiku – mācāmies fotografēt ar telefonkameru...

Man neatlika nekas cits... – iz stāstu un bilžu konkursa apcirkņiem

MMD kausu izcīņa – 7. jūnijā!

Pieraksties jaunumiem