Jūlija numurā (MMD 2013/07)

 "MMD kausu 2013" rezultāti

♦ GS – šeit
♦ VS – šeit
♦ Meistarlīga – šeit

 Maluzvejnieku medības. Ar lenkšanu
 Pārmaiņas LMKA
 Buka viesības
 Iepūt man!
 Laiva medniekam
 Alu suņi – foksterjeru virsvadības beigas

 

Vēl jūlija numurā

Medību arhivārs Vilnis Avots

Medību trofejas, izbāzeņi, suvenīri, markas, mednieku un mežinieku nozīmītes un zīmotnes, mākslas darbi, filmas, literatūra, periodika... Grūti iedomāties kādu ar medībām un dabu saistītu jomu, par kuru vismaz kaut kas nebūtu atrodams Viļņa Avota kolekcijā. Un patiesībā, lai aplūkotu un novērtētu visu, kas šajā muzeja vārda cienīgajā telpā atrodams, būtu nepieciešamas dienas, nedēļas, droši vien pat mēneši vai ilgāks laiks!

 

Hornady superpatronas Eiropas kalibriem

 

 

2013. gadā "Hornady" izgājusi globālā līmenī ar jaunu "Superformance International" munīcijas sēriju. Un letiņiem šī sērija ir interesanta ar to, ka tajā iekļauti arī vairāki populāri Eiropas vītņstobru kalibri.

 

Laika neklausa. Ko darīt?

 

MMD atbild uz mednieka Viļņa jautājumiem:

1. Vai un kā iespējams sešus gadus vecam sunim iemācīt nepamest atrasto medījumu? Nu, ja ne lai rej un signalizē par atradumu, tad vismaz lai neklīst tālāk? 2. Vai problēma ar niknošanos uz bērniem un jauniešiem ir atrisināma? Kas būtu darāms?

Ierocis MMD abonentam. Laide

 

Jūlijs… Nu jau var teikt – ja esi mednieks un MMD abonents gan šomēnes, gan atlikušos mēnešus līdz gada beigām, tad esi arī viens no tiem, kam ir reāla iespēja saņemt beļģu ieročmeistara Jozefa Lebrūna īpaši MMD lasītājam gatavoto ieroci.

Kā jau iepriekš rakstījām, ikviens meistara ierocis tiek radīts konkrētam cilvēkam. Tātad – arī ieroča laide līdz galam tiks pabeigta tikai tad, kad konkrētais laimīgais būs zināms un laide būs "pielaikota" sava lietotāja augumam. Šajā MMD numurā – raksts par to, kā un no kā vispār top laides Jozefa Lebrūna ieročiem.

 

 

Viņš runāja ar zvēriem un putniem... + no MMD arhīva

MMD jūlija numurā publicēts raksts par čehu izcelsmes dzīvnieku balsu atdarināšanas meistaru  Vāclavu Svobodu… 

… kuram pieder Ginesa rekordu grāmatā ierakstīta putnu un dzīvnieku balsu atdarināšanas līdzekļu kolekcija. Ginesa rekordu grāmatā viņš atzīmēts kā cilvēks, kurš prot atdarināt visvairāk sugu (kopumā 280) balsis. Svobodas kungs uz Latviju bija atbraucis, lai vadītu divus no izstādes "Trophy Grand Prix Rīga 2013" ietvaros rīkotajiem semināriem – par dažādu dzīvnieku balsu atdarināšanas iespējām un briežu piebaurošanu. Izstādes organizators Haralds Barviks, kurš kopā ar Vāclavu daudz medījis, par viņu teic apmēram šādi: "Šis cilvēks ir unikāls ar to, ka viņam vienmēr visa kā līdzi ir tik daudz, ka nevienā lidmašīnā viņu iekšā nelaiž. Viņu var "izmest" bez iztikas līdzekļiem jebkurā pasaules vietā, un viņš izdzīvos. Naži vien viņam visur līdzi ir vismaz trīs, tad vēl neskaitāmi mānekļi, āķīši, adatiņas, aukliņas… Bez tā viņš nevar dzīvot!"

Rakstu, protams, lasiet MMD jūlija numurā, bet šeit - tēmas paplašinājumam, kā solīts MMD jūlija numura lappusēs - piedāvājam jums ieskatu

divos agrāk MMD lappusēs publicētos rakstos par buku pievilināšanu ar mānekļu palīdzību.

 

Solījumu pildām

1. raksts – par ĒRIHA MAREKA buku pievilināšanas metodēm – piejams ŠEIT.

2. raksts – par KLAUSA DEMMELA buku pievilināšanas metodēm – piejams ŠEIT.

Pieraksties jaunumiem