Abonentu konkursa rezultāti

Kā solīts MMD šāgada pirmā numura lappusēs (raksts "Abonēšanas laika konkursa atskaņas" 55. lpp.), janvāra vidū redakcijā tiks apkopoti improvizētā žurnāla abonēšanas konkursa rezultāti.

 

Nu šis laiks klāt.

 

Vispirms gan jāatgādina tas, kas publicēts aizvadītā gada pēdējā numura "Redaktora slejā", proti, stāsts par balvām, ko solījām dalībniekiem. Lūk, īss sarakstiņš: dāvanu grozā kā 30 veicināšanas balvas likām grāmatas "Mirkļi Latvijas dabā" (V. Vītola), "Kā dadzis meža kažokā" (Z. Piļķis), kā arī "MMD Makšķernieku kalendāru 2019", savukārt Galvenā balva bija viena – MMD jubilejas numura vāku greznojušā staltbrieža oriģinālfotogrāfija (skat. attēlu pa kreisi), glīti ierāmēta, autora Andra Eglīša parakstīta.

 

Jāatzīst, ka par šīs – pašas galvenās un tādēļ visvērtīgākās – balvas piešķiršanu redakcijā nebija daudz diskusiju. Par spīti tam, ka cienījamu pretendentu nebija maz (par to varat pārliecināties, izlasot jau pieminēto rakstu janvāra/februāra numurā), MMD ļaudis faktiski vienbalsīgi nolēma, ga Galvenā balva piešķirama "nākotnei", proti, PAULAI ZARIŅAI, kuras vēstule publicēta gan šeit (skat. lejāk), gan gada pirmajā žurnālā. Paldies, Paulai un Paulas ģimenei!

 

Visiem veicināšanas balvu ieguvējiem, kuri atbildes uz konkursa jautājumu sūtīja ar e-pasta starpniecību, šodien (25. janvārī) nosūtītas e-vēstules ar paziņojumu par balvas saņemšanu.

"Latvijas Pasts" laikposmā starp 2019. gada pirmā numura sagatavošanu un iznākšanu papildu konkursantius "nepiegādāja", tādēļ skaidrs, ka veicināšanas balvas iegūst tie divi mednieki, kuru ar "parastā pasta" starpniecību sūtītās vēstules publicētas MMD 2019/01 lappusēs – E. Dzenis no Ogres novada un A. Mačtams no Ugāles.

Visus balvu ieguvējus aicinām sazināties ar redakciju (tālr. 26517601, Didzis Pakalns), lai vienotos par balvui saņemšanu!

 

Un nu – noslēgumā – Galvenās balvas ieguvējas PAULAS ZARIŅAS lieliskā vēstule, kurā, protams, ietverta arī atbilde uz konkursa jautājumu – kādēļ tieši šī senā fotogrāfija izvēlēta par MMD 2018/06 vāka bildi.

 

MMDprāt, šis vēstījums ir arī ļoti trāpīga atbilde tiem "speciālistiem", kas, nenieka no medībām (un, kas zina, arī no bērnu audzināšanas) nejēdzot, pēdējā laikā valsts un sabiedrības vārdā ņēmušies visgudri spriedelēt par medību [kaitīgo] ietekmi uz jauno letiņu dvēselēm.  Tādēļ - vārds Paulai...

 

  Eiropa mani noteikti nesapratīšot...

"Labdien! Mani sauc Paula Zariņa, es eju 4. klasē, un man ļoti patīk makšķerēt un iet medībās. Medībās es eju jau trīs gadus, un tētis šogad man atļāva iet dzinējos vienai, jo es jau esmu iepazinusi mežu. Viss sākās, kad es ar tēti braucu klausīties, kā brieži bauro, un man bija ļoti bail. Es tētim teicu, lai viņš neiet tālāk, bet viņš gāja – ar mani uz pleciem. Un tad es ieraudzīju staltbriedi! Ja tētis nebūtu gājis tālāk ar mani plecos, tad es nekad nebūtu uzzinājusi, kā bauro staltbriedis un kā viņš izskatās.

 

Es vēlos arī pastāstīt par to, kā es stāvēju priekšā staltbriedim, kad gāju dzinējos. Es eju un dzenu, un pelēkajā mežā ir ļoti skaista maza bērzu birzīte ar zaļu zāli. Un tur es pacēlu galvu, un es ieraudzīju staltbriedi, kurš skatījās man acīs, un es aiz prieka sastingu. Viņš bija ļoti liels. Un kad viņš aizskrēja prom, visapkārt palika pelēks. Tas bija kā pasakā.

 

Mežā esmu redzējusi daudzus dažādus dzīvniekus, bet vislabāk man patīk staltbriedis. Man liekas, ka viņš ir meža karalis.

 

Un vēl es vienmēr cenšos pirmā nočiept tēta medību žurnālu, lai izskatītu skaistās bildes.

 

Tāpēc es nolēmu piedalīties konkursā par staltbrieža bildi. Man liekas, ka es atradu pareizo atbildi. Tā ir fotogrāfa Andra pirmā staltbrieža bilde, par ko viņam ir bijis liels prieks. Man arī ir divas tādas pirmās bildes, par kurām man ir liels prieks, tās ir manas mīļākās un es gribu jums tās aizsūtīt. Vienā ir mana pirmā noķertā forele, bet otrā ir mana pirmā bilde ar mana tēta nomedīto vilku.

 

Kad es parādīju savu vēstuli tētim un vaicāju, vai es tādu varu sūtīt, viņš smējās un teica, lai sūtot, bet Eiropa mani noteikti nesapratīšot."

 

 

 

 

 

 

Pieraksties jaunumiem